مادریار

علائم دیابت بارداری در ماه آخر چیست؟

دیابت بارداری یکی از مهمترین اختلالاتی است که بعضی از زنان در این دوران تجربه می‌کنند. آمار نشان می‌دهد ۲ تا ۷ درصد زنان در دوران بارداری به دیابت مبتلا می‌شوند. دیابت بارداری بیشتر در سه ماهه دوم و سوم بارداری و به خصوص ماه آخر بارداری اتفاق می‌افتد که می‌تواند برای جنین با عوارض خطرناکی همراه شود. اما علائم دیابت در ماه آخر بارداری چیست و چگونه درمان می‌شود؟

مصرف خرمالو در بارداری مجاز است؟

در زمان بارداری خوردن غذاهای مغذی تنها اولویت مادر باردار است. با این حال برخی خوراکی‌ها که به طور معمول ایمن هستند ممکن است در دوران بارداری منجر به عوارض نامطبوع شود. تعیین اینکه چه خوارکی بی‌خطر است، قطعا خیال شما را راحت می‌کند. در ادامه حتما می‌خواهید بدانید مصرف خرمالو در بارداری چقدر میتواند مزایا و مضرات داشته باشد و آیا باید این میوه زمستانی را در رژیم غذایی‌تان قرار دهید یا به طور کلی آن را حذف کنید.

چگونه فشار خون در بارداری را کاهش دهیم؟

به نظر می‌رسد بسیاری از زنان باردار با افزایش فشار خون در بارداری سر و کار دارند. در حقیقت براساس آمار فشار خون بالا حدود 8 درصد از خانم‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند منجر به عوارضی شود. پره اکلامپسی به وزن کم هنگام تولد و حتی قطع جفت و مشکلات کلیوی منجر می‌شود. بنابراین اگر دچار فشار خون در بارداری هستید باید بدانید چطور آن را کاهش دهید. از آنجا که بسیاری از داروها در طول دوران بارداری قابل استفاده نیستند کلید اصلی کاهش فشار خون در بارداری تغییر شیوه زندگی است.